Zbiór porad dla początkujących graczy czyli droga od Silvera do Globala

Zbiór porad dla początkujących graczy czyli droga od Silvera do Globala

poradnikicsgo-csogfan.pl

Informacje:
Poniższy zbiór porad mówi co powinniśmy a czego nie powinniśmy robić aby piąć się w górę z naszą rangą. Zaczniemy od zupełnych podstaw po elementy które wpłyną na naszą grę również na wysokich rangach, kończąc na najwyższej Global Elite.

Od czego zacząć ?

Jeśli chcemy grać dobrze i rozwijać się należy zacząć od dostosowania naszego sprzętu do naszych preferencji oraz możliwości. A więc musimy postarać się aby nasz sprzęt działał szybko a gra płynnie oszczędzi nam to frustracji i gry z „klatkowaniem”. Jeżeli mamy dobry sprzęt zadbajmy o niego tak by system chłodzenia działał sprawnie (czyszczenie wentylatorów, zmiana pasty termoprzewodzącej te elementy na pewno nie zaszkodzą jeśli przeprowadzimy je właściwie). Ważne jest dobranie odpowiedniej myszki i klawiatury są o tym osobne poradniki więc nie będziemy się w to zagłębiać. Zadbajmy także o nasz sprzęt na poziomie programowym jeśli nasz system będzie działał stabilnie i szybko to gra również powinna działać dużo lepiej. Usuńmy zbędne aplikacje, oczyśćmy rejestr, na czas gry możemy również wyłączyć antywirusa. Nie korzystajmy ze zbyt wielu programów „przyśpieszających” bo może to również niekorzystnie wpłynąć na ogólne działanie gry i systemu ( co za dużo to nie zdrowo).

Weźmy pod uwagę również nasze sterowanie, tzn nie musimy korzystać ze standardowych ustawień gry, najlepiej dostosować klawisze pod swoje preferencje, wielu doświadczonych graczy oraz pro-gamerów używa swoich ustawień klawiszy tzn. możemy np. ustawić sobie skok pod środkowym klawiszem myszy lub np. klawisz x na wyciągnięcie noża itp. Czytajmy publikacje i oglądajmy filmiki instruktażowe na youtubie, wiele przydatnych informacji znajdziecie tutaj na naszej stronie www.csgofan.pl przeglądajcie poradniki i tipsy aby być na bieżąco. Jeśli chodzi o ustawienia gry to dostosujmy ją tak by działała z jak największą ilością fps ale także abyśmy widzieli np. cienie przeciwników czy lecące granaty to bardzo ułatwia rozgrywkę. Dostosujmy celownik i jego parametry tak by jak najlepiej namierzać przeciwnika ale też by nie zasłaniał nam całego ekranu. Najlepiej poćwiczyć na kilku różnych wersjach i wybrać najlepszy dla nas.

A teraz konkretne porady odnośnie gry:

Co robić a czego nie robić aby nie nazywano nas „noobem” albo dużo gorzej.

Poruszanie się to główny element gry sprawne poruszanie się po mapie to jedna z podstaw, powinniśmy też dobrze znać mapę żeby nie dać się zaskoczyć przez przeciwnika. Nie celujemy nigdy w podłogę nasz celownik powinien zawsze znajdować się na poziomie głowy przeciwnika, nie celujemy również zbyt wysoko. Nie przeładowujemy również broni w niebezpiecznych miejscach gdzie przeciwnik może na nas wychylić bo skutkuje to pewną śmiercią. Tak samo gdy nagle skończy nam się amunicja nie przeładowujemy broni na wprost przy przeciwniku tylko wyciągamy pistolet to znacznie szybszy sposób i może nam niekiedy uratować życie.

Pamiętajmy że najszybciej poruszamy się z bombą oraz z nożem.

Przy strzelaniu z AWP dobrym nawykiem jest szybka zmiana na nóż i ponowne wybranie snajperki zamiast scopowania (przybliżania potem oddalania i ponownego przybliżania). Dużo profesjonalnych graczy ma tą czynność zbindowaną pod jednym klawiszem.

Dodatkowo nie którzy stosują jeszcze trik z gwałtownym wycelowaniem w dół zaraz po strzale dzięki czemu nasza postać zajmuje wtedy na mapie nieco mniej miejsca i trudniej ją trafić (jest nieco mniejsza).

Grajmy często na mapach treningowych szczególnie tych które poprawiają naszą celność wszelkie aim trainingi są bardzo przydatne zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych graczy którzy ciągle szlifują tzw. AIM’a. Oprócz tego możemy trenować również na innych mapach jak np. istnieje ciekawa mapa na której możemy nauczyć się wszystkich dźwięków w grze co jest szczególnie przydatne przy nawigacji bo możemy określić prawie dokładnie skąd np. biegnie przeciwnik lub że właśnie przeładowuje broń lub używa przybliżenia z awp.

Odnośnie jeszcze naszego poruszania nie używajmy chodzenia jeśli przeciwnik dokładnie wie gdzie jesteśmy wtedy mija się to z celem używajmy go jeśli chcemy wychylić a spodziewamy się przeciwnika w danym miejscu.

Granaty i Flashe stosujmy je z rozwagą tak aby nie oślepiać naszych sojuszników ani ich nie zranić pooglądajmy kilka filmików jak grają zawodowcy i nauczmy się kilku podstawowych flashy i smoków na najczęściej granych mapach jak mirage czy de dust 2. Nie rzucajmy również nigdy prostych flashy od których przeciwnik bez problemu może się odwrócić. Zawsze starajmy się żeby nasz flash odbił się chociażby od podłogi czy ściany. Jeśli chodzi o granaty zaczepne i koktajle mołotova to również rzucajmy je z rozwagą nie marnujmy ich na zbyt wysokie rzuty lub wrzucanie przed przeszkodę gdzie wybuchną i nie zranią przeciwnika a nas narażą na łatwą śmierć po przez wychylenie. Granatów zapalających używajmy również aby wypędzić gracza z kryjówki i łatwo się w niego wcelować gdy ucieka. Złym nawykiem jest również przeładowywanie broni jak tylko wystrzelimy kilka naboi, przeciwnika możemy zabić mając około 5-6 kul więc nie przeładowujmy jeśli wiemy, że przeciwnik jest blisko i może usłyszeć nasze przeładowanie lub wychylić podczas naszego przeładowania.

Teraz nieco na temat rund eco jeśli chcemy mieć pieniądze na kolejną rundę to gramy tak zwaną rundę eco czyli najczęściej albo nie kupujemy nic albo tylko pistolet w zależności od posiadanych środków. Jeśli nasi sojusznicy mają około 3500$ po stronie terrorystów i około 4000 po stronie antyterrorystów to nie gramy rundy eco. Nigdy też nie gramy rundy eco po przegranej pierwszej rundzie (pistoletówka), wyjątkiem jest sytuacja jeśli gramy po stronie terrorystów i uda nam się podłożyć bombę lecz przeciwnik ją rozbroił wtedy gramy ECO żeby mieć pieniądze na 3 rundę. Dobrym nawykiem jest również nie kupowanie hełmu jeśli wiemy że nasi przeciwnicy mają karabiny AK-47 i AWP bo tak czy siak przy trafieniu w głowę zginiemy a przynajmniej oszczędzamy kilkaset dolarów na następną rundę.

Używajmy prefire(strzelanie zanim zauważmy przeciwnika) w popularnych spotach, lepiej zabić kogoś lub zranić zaskakując go nagłym strzałem niż wychylić i zginąć nie zadając żadnych obrażeń na oczekującego na nas przeciwnika. To samo tyczy się skanów(strzelania przez obiekt np skrzynkę czy ścianę) chociażby z AWP lepiej oddać kilka strzałów np. w drzwi gdzie przewidujemy że może znajdować się przeciwnik i go zranić lub wręcz zmusić do zmiany pozycji.

 

Readers Comments (2)

  1. no ja większość znałem ale przyda się początkującym

  2. AllMyLoveCSGO 13 lutego 2017 @ 08:51

    dzięki za porady niektórych nie znałem 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.