Bany w counter strike global offensive za co i na jak długo?

Bany w counter strike global offensive za co i na jak długo?

bany cs:go

Generalnie wyróżniamy 4 typy banów związanych z kontami steam i cs:go.

 

Bany cs:go

Typ 1) Vac ban

Jest to tzw. całkowity ban nadawany na zawsze na konto gracza, próby odwołania się od niego najczęściej kończą się fiaskiem gdyż nawet support team nie może go zdjąć. Jedynie vac bany które zostały nadane przez jakiś błąd w skrypcie są usuwane automatycznie przez osoby nadzorujące działanie skryptów. Otrzymać go możemy za cheaty, boty oraz za ich udostępnianie chociażby w swojej bibliotece gier.

Typ 2) Overwatch Ban

Czyli bany z overwatcha sprawdzane przez doświadczonych graczy którzy oceniają czy dana osoba nie oszukuje lub nie łamie regulaminu gry. Dla przykładu griefing czyli celowe utrudnianie rozgrywki graczom ze swojej drużyny może skończyć się banem na około 30 dni. Używanie wallhacka aimbota kończy się permanentnym banem.

Typ 3) untrusted ban na konto

Jest to najcześniej ban poprzedzający vac’a jest on dawany na zawsze bez możliwości odwołania się podobnie jak vac.

TYP 4)  Competitive matchmaking bans 

to bany za opuszczenie rozgrywki tak zwane ragequity czyli wyjścia z gry lub czasem nawet przypadkowe wyjścia związane z naszym internetem lub problemami z połączeniem. Jeśli nie dołączymy do rozgrywki w ciągu 3 minut to otrzymujemy tak zwanego competitive matchmaking bana który uniemożliwia nam wyszukiwanie maczu przez określony czas. Bany czasowe wyglądają tak pierwszy jest na 30 minut, następny na 2 godziny kolejny na 24 a ostatni maksymalny ban jaki możemy otrzymać za opuszczanie meczu to 7 dni.

 

Jednym z najpopularniejszych i najgłośniejszych banów w dziejach counter strike był ban gracza: kqly, który używał wspomagania celowania wkomponowanego w steamclouda i pobieranego automatycznie z grą.

Jeśli chcesz przeczytać oficjalny topic odnośnie banów to znajdziesz go tutaj: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1203-WJCV-7019

 

Aktualizacja 25.09.2017

Po ostatniej aktualizacji steam oraz gry counter strike: global offensive niektóre bany zostały nieco złagodzone przez co część graczy pisało na swoich profilach o powrocie do gry przynajmniej na tych mniejszych spotkaniach więcej na ten temat postaramy się napisać w osobnym artykule.

Be the first to comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.