Valve ma nowy sposób na cheaterów w cs:go

Nowy sposób na cheaterów w cs:go

Nowy sposób na cheaterów w cs:go

Valve kontra cheaterzy

Valve zapowiada wprowadzenie nowego systemu przeciwko oszustom w grze counter strike, system ma być bardzo złożony i będzie wykrywał wszystkie osoby korzystające z tzw. wspomagaczy do gry. Główne założenia jakie ma sprawdzać nowy system to “aim”. Czyli to jak gracze strzelają. Do tej pory zabezpieczenia jakie wykorzystuje valve to vac ban, który działa głównie w oparciu o to jakie dodatkowe aplikacje używamy w trakcie gry co nie jest zbyt skomplikowanym problemem dla oszustów tworzących oprogramowanie do oszukiwania w grze jak aimboty, bunny-hop bot, wallhacki. Walka między valve a oszustami trwa już bardzo długo więc taki krok jak wprowadzenie nowego zabezpieczenia anty-cheatowego jest przez graczy bardzo wyczekiwany. W końcu najwięcej przyjemności sprawia gra w której każdy ma równe szanse i gra zgodnie z zasadami fair-play.

 

Nowy system AI

System ma porównywać sposób w jaki strzela gracz ze sposobem strzału wszystkich przeciętnych graczy oraz pro-playerów jeżeli pattern nie będzie się zgadzał to konto będzie podejrzane o oszustwo tak więc każda próba użycia wspomagaczy będzie wykrywana i banowana. Jest to tzw. system sztucznej inteligencji który aktualnie jest w fazie testów, jak zapowiada Valve w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie zostanie wprowadzony do gry.

 

Sprzęt Wspomagający

Problemem w takim wypadku mogą okazać się myszki chociażby a4tech serii np. bloody gdzie można korygować ruchy myszki po każdym strzale czyli tzw. kontrola spraya.

 

Podsumowanie:

Nowy sposób na cheaterów w cs:go może okazać się strzałem w dziesiątkę ponieważ sporo osób przestaje grać właśnie przez bardzo dużą liczbę oszustów korzystających z wszelakich sposobów by oszukiwać i wygrywać mecze turniejowe.

 

Readers Comments (1)

  1. czy to jest potwierdzone info ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.