Granaty counter strike podstawy techniki i triki

granaty cs:go molotov smoke decoy flash

Granaty counter strike podstawy techniki i triki

 

Granaty counter strike podstawowe informacje:

Granaty counter strike dzielą się na Granaty zwykłe, Flashe, Molotovy, decoy jest to tak zwany ekwipunek drugorzędny ale każdy gracz, który ma za sobą jakiś czas przegrany w cs:go. Zna ich ważną rolę i wie, że nawet runda eco może zakończyć się zwycięstwem dzięki odpowiednim ich zastosowaniu. Poszczególne parametry granatów zmieniały się nieco wraz z wersjami counter strike. W poniższym artykule zajmiemy się tylko aspektami tych z cs:go.

 

Podstawowy Granat

kosztuje 300$ bez względu na to po której stronie gramy. Maksymalnie jest on wstanie zadać 98 damaga graczowi nieuzbrojonemu oraz 57 dmg graczowi z armorem. Łączny damage może być większy gdy np. granat wpadnie w grupkę rushujących terroryrstów czy zestakowanych(graczy na jednej pozycji) graczy z ct. Granaty to taktycznie jedne z lepszych narzędzi do wykańczania niedobitych wrogów czy blokowania pewnych pozycji i gra na czas. Granat wybuchowy jest też czasem używany do szybkiego zamaskowania naszego przejścia. Przykładem tutaj może być przebiegnięcie mida na dust 2. Rzucamy granat na drzwi i w momencie wybuchu przebiegamy na bombsite B. Pył i proch który opada maskuje nasze przejście na drugą stronę. Jest to szczególnie przydatne, że trwa dosłownie 1,5 sekundy więc zaraz po przejściu przykładowo 2 graczy na bombsite b. Gracz z mida może wychylić na mida i nie ma ograniczonego widzenia przez smoke, którego efekt trwa znacznie dłużej.

Granat dymny

to podstawowe narzędzie taktyczne do ukrywania naszej pozycji lub blokowania widoczności drużynie przeciwnej. Kosztuje 300$ a z ciekawostek, których możecie nie wiedzieć boty nie mogą atakować z wnętrza dymu oraz nie wykrywają w nim wroga. Granat dymny zacznie działać natychmiast w przypadku gdy spadnie na palące miejsce po granacie zapalającym lub molotovie. Poruszanie się z granatem dymnym jest nieco wolniejsze niż z bronią podstawową.
Granat zapalający oraz koktajl mołotowa to potężne narzędzia jeśli chcemy zablokować przejście przeciwnikowi, spowolnić go lub uniemożliwić mu defowanie bomby nie wychylając się zbytnio z naszej pozycji. Jest on bardzo istotnym narzędziem gdy w grę wchodzi czas rundy. Ze znanych ciekawostek to granaty zapalające czy też mołotowy mogą być stakowane czyli można używać kilka w 1 miejscu co zwiększa zadawane przez nie obrażania. Ich efekt zostaje natychmiast zniwelowany przez granat dymny. Ich efekt trwa 7 sekund

Flash

czyli granat oślepiający kosztuje 200$ i jest chyba najbardziej znanym i najchętniej stosowanym granatem w grze. Potrafi oślepić przeciwnika na maksymalnie 4,87 sekundy co może się przedłożyć np. na rozbrojenie bomby. Granat błyskowy/ oślepiający działa w zależności od kąta jego wybuchu i odległości od gracza którego ma oślepić.

Decoy

Ostatnim granatem w grze jest decoy, który kosztuje 50$ i ma raczej zastosowanie taktyczne lub służy jako zmyłka rzucenie kilku decoy przez graczy w drużynie może sprawić, że nasz przeciwnik pomyśli iż rzucane są flashe (wygląd obu jest bardzo podobny) i odwróci wzrok dając nam szansę na jego łatwe zabicie. Jego atutem może być również zagłuszanie kroków czy biegania gdy działa w danej chwili więcej niż jeden. Może też dawać przeciwnikowi nieprawdziwe informacje. Przykładem jest tutaj fejk rundy eko robi się go po przez wyrzucenie broni podstawowej rzucenie decoya i podniesienie broni podstawowej taka taktyka powoduje iż słyszany przez przeciwnika dźwięk strzałów to strzały z pistoletu a nie z naszej głównej broni.

 

Osiągnięcia counter strike global offensive:

Osiągnięcia z granatami jest związanych dosyć sporo osiągnięć:
-zabij 3 przeciwników za pomocą jednego granata
-zabij przeciwnika granatem po swojej śmierci
-zabij osobę brojącą bombę granatem
-zabij przeciwnika który jest oślepiony
-zabij 25 przeciwników oślepionych flashem
-zabij 100 graczy za pomocą granatu palącego lub mołotowa.
-otrzymaj 80 obrażeń od granatu i przeżyj rundę.
-ostatni achievment związany z granatami to zabójstwo 500 osób granatem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.