Counter-Strike: Global Offensive Statystyki Gry dla platformy steam

Counter-Strike: Global Offensive Statystyki Gry dla platformy steam

 

Counter strike statystyki graczy

Ilość graczy w kolejnych latach stopniowo rośnie z pewnymi wahaniami jak pokazuje poniższy wykres. Ilość aktywnych graczy w counter strike global offensive przekracza 500 000.

wykres1

Poniższy wykres przedstawia Top 5 najczęściej granych gier na platformie steam jak widać cs:go zajmuje 2 drugie miejsce. Jednak pierwsze jeśli chodzi o gry płatne. Ponieważ Dota 2 jest grą free to play.

top5-gier-steam-csgofan.pl

Dla porównania

W dotę 2 w pełnym szczycie gry grało ponad 1 milon graczy to dwukrotnie więcej niż w cs:go. Suma godzin jaką gracze grali w obie gry też stanowi około połowę przewagi dla Doty około 467 milionów godzin oraz 242 miliony dla cs:go. Gry z pozostałej top listy czyli Team Fortress 2, GTA V oraz Footballmanager nie są nawet bliskie takich wyników, ich łączna liczba graczy nie stanowi nawet połowy graczy grających w cs:go. Tak więc trend gry cs:go jest nadal na bardzo wysokim poziomie i często rośnie w dniach większych eventów ze względu na to że wielu graczy ogląda mecze turniejowe znanych drużyn właśnie przez platformę steam i grę: cs:go wiąże się to też z tym że często na takich eventowych turniejach można zdobyć losowe paczki związane z danym eventem, które są dosyć sporo warte na rynku steam.

statystyki-sredniagraczycsgo-csgofan.pl

Na powyższym zestawieniu widać w przedziale procentowym oraz ilościowym ilość graczy grających w cs:go przez ostatnie kilka miesięcy. Jak widać trend się waha w różnych miesiącach jest różny raz rośnie a raz maleje. Wiąże się to również z czasem wolnym na grę: ferie oraz wakacje to moment gdy ten trend znacznie wzrasta, więcej osób ma czas na grę. Na spadek graczy wpływają również bany gdyż niestety dużo graczy używa tak zwanych cheatów, hacków, botów, które pomagają im w grze.

Grajmy jednak i zapraszajmy nowe osoby do gry aby społeczność counter strike ciągle rosła tak jak cały e-sport. Pozdrawiamy wszystkich graczy cs:go. Pozdrowienia od zespołu csgofan.pl

Be the first to comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.